„Baltoj pūgoj paklydę besmegeniai“

20171229 0934412017 m. gruodžio 1-ąją, pirmąją žiemos dieną, Raseinių lopšelio – darželio „Saulutė“ antroje buveinėje apsilankė žiemos personažai: Besmegenis, Pingvinas ir Kiemsargė. Besmegenis (auklėtoja Rasa Pocienė), Pingvinas (auklėtoja Reda Jocienė) džiaugėsi atėjusia žiema, bėrė sniegą, išdykavo ir pakvietė kartu su vaikais nulipdyti sniego senį. O Kiemsargė (auklėtoja Neringa  Jurkienė) buvo pikta, vis burbėjo po nosimi „ir vėl atėjo žiema, ir vėl tiek daug sniego, reikės anksti keltis ir kasti kieme sniegą“.

Bet vaikai linksmuoliai pakvietė Kiemsargę kartu į ratelį pažaisti, nulipdyti sniego senį. Jai patiko žiemos linksmybės. Todėl išdalino kvietimus dalyvauti vaikus ir jų tėvelius kūrybinių darbų parodoje „Baltoj pūgoj paklydę besmegeniai“.

Suskubo tėveliai ir visa bendruomenė prie darbų. Darželio bendruomenė skubėjo ruošti vietą, kur pagaminti  besmegeniai galėtų puikuotis vieni kitais. O vaikai su tėveliais gaminti besmegenius iš plastiko, siūlų, medžiagos, medžio, stiklo, popieriaus ir pan. Ir po savaitės paroda jau laukė  lankytojų su  gausiu būriu - 71 besmegeniu.  Gera vaikščioti tarp besmegenių, kai jauti ne šaltį nuo sniego, o šilumą, jaukumą. Matai kiek daug gražaus kartu praleisto laiko: vaiko su tėčiu, su  mama, galbūt su seneliu ar močiute pasitarta, pokalbių, vakarinio pasiplepėjimo, apsikabinimo, kuriant šiuos linksmuolius. Visoms dalyvavusioms grupėms buvo įteiktos padėkos už kūrybingus, išradingus, šmaikščius darbus. O jas įteikė vėl visa linksmuolių kompanija -  besmegenis, kiemsargė ir šaltį mėgstantis pingvinas.

Pasidžiaugus gražiais darbais, pasitarėme su vaikučiais,  jų tėveliais ir dalį parodos perkėlėme į Raseinių miesto antro lygio polikliniką. Tegul ir ten jie primena visiems lankytojams, kad dabar už lango – žiema.

Auklėtoja Rasa Pocienė